
Kelly Voorn geeft Yin Yoga en Qigong lessen bij Life-Force en is eigenaar van 'Kamala by Kelly'
Hoi, ik ben Kelly! Geboren in Nijmegen, opgegroeid in Friesland en sinds mijn 19e weer terug in Gelderland. Nu woon ik in Bemmel, samen met mijn partner, onze twee kinderen en twee huisdieren. Mijn reis naar meer lichaamsbewustzijn begon jaren geleden. Tijdens een coachsessie werd ik uitgenodigd om Yin Yoga te proberen. Dat moment was intens en confronterend, maar bracht me daarna een diep gevoel van ontspanning. Het liet me inzien hoe weinig aandacht ik eigenlijk had voor de verbinding tussen mijn lichaam en geest.
In 2020 begon ik met mijn eerste Yin Yoga-opleiding. Niet veel later kwam ook Qigong op mijn pad. Hoewel ik deze bewegingsleer al kende, ontdekte ik pas echt de kracht ervan toen ik me erin begon te scholen.

Yin Yoga: stilte en diepte
Yin Yoga heeft mijn lichaamsbewustzijn vergroot en me geleerd mijn lichaam te respecteren. Ik heb geen superflexibel lichaam, en dat betekende dat ik bepaalde beelden moest loslaten over hoe een yogadocent eruit zou moeten zien. Yin Yoga heeft me geleerd om te erkennen wat op dit moment kan en vanuit daar ruimte te zoeken—niet door te pushen, maar door mijn lichaam uit te nodigen om verder en dieper te ontspannen. Door regelmatig oefenen, heb ik steeds meer compassie en respect voor mezelf ontwikkeld.
Qigong: beweging en energie
Qigong heeft mijn leven veranderd. Om me te ontwikkelen tot docent, moest ik oude patronen loslaten—oude pijnen en gedachten die niet meer pasten bij wie ik nu ben. Dit is een doorgaand proces maar inmiddels heb ik geleerd hoe ik zachtheid en bewustzijn in beweging kan brengen.
Qigong is een eeuwenoude Chinese bewegingsleer die diep geworteld is in de traditionele Chinese geneeskunde (TCM). Het combineert zachte, vloeiende bewegingen met ademhaling en meditatie om de energie (Qi) in het lichaam te laten stromen. Qigong helpt om blokkades los te laten, versterkt de organen en brengt balans tussen lichaam en geest. Het wordt al duizenden jaren beoefend als een manier om gezondheid en vitaliteit te bevorderen.
Wat kun je verwachten in mijn lessen?
Bij Yin Yoga blijf je 3 tot 5 minuten in een houding. Dit helpt om dieper in je bindweefsel te werken en ruimte te creëren in lichaam en geest. Ik besteed extra aandacht aan toegankelijkheid, zodat iedereen veilig kan meedoen, ook als je blessures of beperkingen hebt. Yin Yoga werkt met de meridianen en stimuleert zo de energiestroom in het lichaam.
Qigong helpt je om door zachte, herhalende bewegingen spanning los te laten en beter te voelen wat je lichaam nodig heeft. We werken vaak met de vijf elementen (hout, vuur, aarde, metaal en water) en stemmen de oefeningen af op het seizoen, zodat je meer in balans komt met jezelf en de natuur.
Beide vormen zijn erop gericht om je op een zachte manier dichter bij jezelf te brengen, zonder prestatiedruk of verwachtingen. Of je nu zoekt naar meer ontspanning, balans, of gewoon nieuwsgierig bent—je bent welkom om het te ervaren!
In de Qi-Yin les op donderdagavond combineer ik Qigong en Yin Yoga. Op vrijdagmorgen verzorg ik een Qigong les.
Meer info over Kelly lees je op haar eigen website: https://www.kamalabykelly.nl/
Ik kijk ernaar uit je te ontmoeten in de les! 💛